Ofis Tasarımı Neden Önemlidir?

Ofis tasarımı neden önemlidir? Bunun önemi personelin ve misafirlerin psikolojisine olan etkisi ile açıklanır. Gensler şirketi tarafından yapılan araştırmaya göre; İşyeri ortamı iyileştirildiğinde çalışanların verimi yüzde 19 artıyor. Çalışanların yüzde 79’u ofis kalitesinin iş tatmininde etkili olduğunu dile getiriyor. Her 3 çalışandan biri, çalışma ortamının, bir işi kabul edip etmeme kararında belirleyici olduğunu söylüyor. 5 profesyonelden 4’ü çalışma ortamlarının kalitesinin iş tatminleri için çok önemli olduğunu, ama çalıştıkları ofislerin şirketin yaptığı işi ya da kendi işlerinin fonksiyonlarını desteklediğine inanmadıklarını vurguluyor. Çalışanların beşte biri ise ofislerini müşterilerine göstermeye utanıyor.

 

Abstract Ofis Tasarımı Nedir?

Abstract Ofis Tasarımı kurumsal çizginin dışına çıkmamak kaydı ile, olabildiğince aykırı bir tasarım anlayışı ile üretilen ofis tasarımıdır. Soyut tasarımlar personelin hayalgücünü pozitif yönde etkilemektedir. Misafirleriniz üzerinde etkileyici bir intiba bırakmanızı sağlar. Özetle: işinizi kolaylaştırır. Proje oluşturma, altyapı çalışmaları ve iç dekorasyon da dahil olmak üzere anahtar teslim ofis tasarımı ve uygulama hizmetleri vermekteyiz.

 

Verimli ofis tasarımı nasıl olmalı?

Tüm işler ve sektörler için artan bir şekilde ortak olan temalar birliktelik, iletişim, bağlantı, etkileşim, takım çalışması, bilginin paylaşımı, hızlı karar verme ve pazara hızlı girmedir. Günümüz ofisi tüm bu iş hedeflerini desteklemek ve bunun yanında 7 gün 24 saat çalışma yöntemlerini hedefleyen insani ve zevkli bir ortam yaratmak durumundadır.

İş ortamı bağlayıcı ve şaşırtıcı olmak durumundadır. İçinde yer alanlara ilham vermeli, motive etmeli, davetkar olmalı ve yaratıcılığı teşvik etmelidir. İşbirliği yapma isteğini ve ortak bilinci desteklemeli, esnek, uyum sağlanabilir ve değişime açık olmalı, sahiplenme, rahatlık ve kendine güven hislerini ortaya çıkarmalıdır.

Biz tek bir çalışma biçimi olması gerektiğine inanmıyoruz. İş ortamları hepimizin gün içinde farklı şekillerde çalıştığımızın farkında olmalı ve bunu yansıtmalı. İnsanlara işyerlerini ve işlerine en iyi uyan gereçleri seçmelerine olanak sağlamalı. Farklı iş ortamları ve konseptleri sunmalı, onların birey olarak, takım içinde, konsantre olarak ve iletişimde bulunarak çalışabilmelerine izin vermeli.

Ofisinize yeniden yaratmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ofismaker bir Clipartist kuruluşudur.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HIZLI ERİŞİM

Mesaj bırakabilirsiniz. En kısa sürede yanıt verilecektir.

Gönderiliyor

©2021 Ofis Maker bir Clipartist kuruluşudur. Her Hakkı Saklıdır

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?