Ne Yapıyoruz?

Yaşam alanınıza estetik bir dokunuş

Ofis Tasarımı

Ofis Tasarımı satış kaygısı olan bir işletme için en önemli bütçenin ayrılacağı alandır. Kullanım kolaylığı, erişilebilirlik, estetik, samimiyet ve kurumsallık tek bir tasarım içinde yoğurulduğunda müşteri üzerinde bırakılan intiba tümüyle değişmektedir. Tasarımlarımızda mağaza ve/veya ofis içinde sakin ve uyumlu bir atmosferin yaratılabilmesi için birbirini tamamlayan donanımlar kullanıyoruz.

Ofis tasarımı neden önemlidir?

Bunun önemi personelin ve misafirlerin psikolojisine olan etkisi ile açıklanır. Gensler şirketi tarafından yapılan araştırmaya göre; İşyeri ortamı iyileştirildiğinde çalışanların verimi yüzde 19 artıyor. Çalışanların yüzde 79’u ofis kalitesinin iş tatmininde etkili olduğunu dile getiriyor. Her 3 çalışandan biri, çalışma ortamının, bir işi kabul edip etmeme kararında belirleyici olduğunu söylüyor. 5 profesyonelden 4’ü çalışma ortamlarının kalitesinin iş tatminleri için çok önemli olduğunu, ama çalıştıkları ofislerin şirketin yaptığı işi ya da kendi işlerinin fonksiyonlarını desteklediğine inanmadıklarını vurguluyor. Çalışanların beşte biri ise ofislerini müşterilerine göstermeye utanıyor.

Çalışmaları İnceleİletişim

Ev Dekorasyon

Hangi stil ve tarza uygun olursa olsun, ev dekorasyonu zevk ve beğenilerinize hitap etmelidir. Dekorasyonda kararsız kalabilir, önceden verdiğiniz karar şimdi göze hitap etmeyen sonuçlar doğurabilir. Yetersiz kalındığı noktalarda örnek dekorasyon fikirlerini gözden geçirebilir, ofismaker’da sizler için derlediğimiz uzmanların çalışmalarını ilham alabilirsiniz.

Özel dekorasyon ev istiyorum?

Yaşadığımız mekanın kendi rahatımıza, göz zevkimize, kullanım amaçlarımıza, mekanın özelliklerine göre yaratıcı, kullanışlı ve güzel bir şekilde, aksesuar, mobilya ve çeşitli objelerle düzenlenmesi kişisel bir yaşam alanı oluşturur. İnsanoğlu barınmaya başladığı günden beri yaşadığı mekanı kullanımına, bakış açısına ve kültürüne göre düzenlemeye başlamıştır. Dolayısıyla, ev dekorasyon konusunun tarihin çok eski zamanlarına kadar gittiği söylenebilir. Peki bugünün teknolojisi ile eviniz için neler yapılabileceği konusunda fikriniz var mı?

Herkes bir şeyler tasarlayabilir, ancak önemli olan uyumlu, kombin tasarım yapmaktır. Başarılı bir dekorasyon, doğru renk seçimleri, uyumlu mobilya ve aksesuarlar evinizde psikolojinizi rahatlatır. İçinde yaşadığınız alan zamanla sizi değiştirir.

Efsane mimar Mies Van Der Rohe’nin sözüdür: Önce siz evinizi inşa edersiniz, sonra eviniz sizi inşa etmeye başlar.

Çalışmaları İnceleİletişim

Dükkan Dekorasyon

Marka olmak ya da var olan markanızı geliştirmek istiyorsanız mağaza dekorasyonu konusunda yeteneklerinizi göstermek ve/veya bu konuda destek almak en doğru başlangıç olacaktır. Mağazanızda yapacağınız dekorasyonun hedefi sadece satışı arttırmak değil müşterilerinizin tekrar tekrar mağazanızı ziyaret ederek yeniden alışveriş yapmasını sağlamaktır.

Dükkan dekorasyon neden önemlidir?

Mağazanız içerisindeki raf sistemlerinin akıcı görünmesi ve müşterilerin mağazanız içerisinde gezerken onları engellemeyecek şekilde yerleştirmesi son derece önemlidir. Mağaza içerisinde rahat hareket edemeyen müşteriler satın alma eğilimlerinde olumsuzlaşma yaşarlar. Vitrininizde hangi ürünü ön plana çıkaracağınız hangi konsepti sunacağınız hangi mesajı vereceğiniz aslında mağazanıza kimleri davet ettiğinizi belirler. Mesajı alan müşteriler size dönüşte bulunarak mağazanıza girip alışveriş yapma eğilimi gösterirler. Önemli olan doğru mesajı doğru hedef kitleye ulaştırmaktır. İçmimar ve tasarımcılarımız tarafından mağazanızda yapılacak fizibiliteye göre üretilecek olan tasarım, şık ışıklandırmaları, estetik ve sıradışı tasarımı ile mağazanızı bambaşka bir yer haline getirecektir.

Çalışmaları İnceleİletişim

Doğal Ağaç Masa , Sehpa ve Mobilya

Doğal ağaç masa, başka bir endustriyel yapay ürün (MDF, Sunta, MDFlam, suntalam vb..) kullanmaksızın el yapımı üretilen masalardır. Ofismaker masa üretiminde yoğunlukla Ceviz, Maun, Venge, Gürgen, Iroko Ağacı, Kestane, Ovenkol, Ihlamur, Kızılağaç, Ayous, Meşe ve Çam kullanmaktadır. Bu ağaçları naturel (kendi renklerinde akrilik mat vernik ile hazırlanmış) kullanmayı tercih eder.

Özeldir?

Doğal ağaç masa retro görünümü ile bulunduğu ortamı ağırlaştırır. Oldukca az tercih edilir, bu nedenle iktisadi olarak endüstrisi oluşmamıştır. Masif masa her bir üretimi ağacın şekline göre unique (benzersiz) olduğu için ve dolayısıyla el işçiliği gerektirdiği için bir fabrikası kurulamaz. Muhakkak bir sanatçının elinde üretilir. Ayrıca üretilecek masanın boyutlarına göre tek parça gövde temin etmek dünya çapında sıkı bir araştırma gerektirebilir. Ofismaker son siparişini üretmek için dünyanın birçok yerinde fizibilite yapmış ve aradığı parçayı Vietnam’dan bulup getirmiştir. İsteğe göre özel ölçülerde üretilecek tek parça masalar için bu araştırma gereklidir.

Çalışmaları İnceleİletişim

HIZLI ERİŞİM

Mesaj bırakabilirsiniz. En kısa sürede yanıt verilecektir.

Gönderiliyor

©2021 Ofis Maker bir Clipartist kuruluşudur. Her Hakkı Saklıdır

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?